O Superkvašácích

Jsme tu od toho, abychom budovali povědomí o střevním mikrobiomu a předávali tipy, jak ho ozdravit – nejen pomocí fermentovaných potravin, ale celkově zdravé stravy – a tak pomohli lidem získat zpět své zdraví a vitalitu.

Díky zdravému střevu můžeme získat pevné zdraví, silnou imunitu, bezproblémové trávení, dobrou náladu, bystrou mysl, zdravou pokožku, více energie, hluboký spánek a přirozenou tělesnou hmotnost. Zdravé a fit tělo plné energie nám umožní dělat to, co nás baví a naplňuje.

Evča & Jirka – zakladatelé Superkvašáků

Jogurty máme obecně spojené s podporou zažívání –⁠ obsahují zdraví prospěšné živé bakterie, tzv. probiotika. Tímto tvrzením se ale nemohou chlubit všechny nabízené na trhu, ani ty rostlinné. Krom toho také často obsahují různá aditiva, škroby a přidané cukry, které dělají ze zdraví prospěšné potraviny něco, co jíst pravidelně už příliš zdravé není. Naopak na mikrobiom to může mít dokonce negativní vliv (zdroj). A navíc jsou zbytečně drahé.

A právě proto je tak důležité věnovat pozornost tomu, co jíme a čím krmíme náš mikrobiom.

Nápad na e-book přišel od vás

Tento e-book jsme se rozhodli vytvořit, protože neustále dostáváme od vás – čtenářů – dotazy, jak si doma bez jogurtovače udělat dobrý a krémový probiotický rostlinný jogurt bez živočišného mléka. Tak, aby byl snadný a levný na přípravu, bez potřeby speciálních pomůcek, husté konzistence a lahodné chuti.

Problém přípravy domácích rostlinných jogurtů bez živočišného mléka jsme řešili i my a vymysleli jsme několik skvělých receptur, které děláme úspěšně již několik let a našemu trávení velmi svědčí. A teď je chceme s nadšením předat, abyste i vy mohli doma vytvářet zdravé jogurty plné živých probiotik – tím podpořit trávení, zlepšit zdraví a ušetřit peněženku.

Pokud i vy nebo vaše rodina milujete jogurty a záleží vám na zdraví, ale nechcete nebo nemůžete jíst mléčné produkty, pak je tento e-book určen i vám.