O vitamínu B12

Chytrá super-kuchařka nabízí bezpočet pestrých rostlinných množností, co si dát na jídlo. Můžete se podle ní řídit zcela, anebo jen částečně. Je na vás, zda byste rádi měli jídelníček čistě rostlinný, nebo jen částečně a doplníte si ho
o živočišné potraviny, anebo živočišné potraviny budou tvořit jeho základ a rostlinná složka bude jen jako doplněk. Jsme tu pro každého, kdo chce zařadit kvalitní rostlinné potraviny v jakékoliv míře.

V případě čistě rostlinného jídelníčku je nutné počítat se suplementací vitamínu B12. Se suplementací B12 lze považovat tuto stravu (správně složenou – což je díky naší aplikaci mnohem snažší) za plnohodnotnou a udržitelnou. A to, podle Americké dietetické asociace, v jakémkoliv stádiu života, vč. dětství, těhotenství i kojení.

Víte, že i v živočišných produktech tento vitamín pochází ze suplementům podávaným zvířatům, kteří se tak stávají jen jejich prostředníky? Suplementace v tomto případě řeší problém, který si člověk vytvořil sám zavedením přísných hygienických pravidel v potravinářství, při úpravě pitné vody a používáním nepřirozených krmiv. Kvůli nepřirozenému prostředí chybí tento vitamín i chovným zvířatům, stejně jako mnoho dalších mikroživin, které jsou do krmiva dodatečně dodávány.

Zavřít